Svátek Uvedení Páně do chrámu – mše sv. s žehnáním svící

Ve čtvrtek 2. února na svátek Uvedení Páně do chrámu jsme se sešli v kostele sv. Aloise v Uhlířských Janovicích ke slavení mše sv., při které proběhlo žehnání svící. Na svátek Uvedení Páně do chrámu přicházíme do kostela s hořícími svíčkami. Světlo Vánoc má opět zazářit v našem srdci, abychom si ho nesli i dále do všech všedních dnů. Připomínáme si setkání stařičkých Simeona a Anny s Božským dítětem a Simeonova slova, když drží malinkého Ježíše v náručí: „Nyní můžeš, Pane, propustit svého služebníka podle svého slova v pokoji, neboť moje oči uviděly tvou spásu, kterou jsi připravil pro všechny národy – světlo k osvícení pohanům a k slávě tvého izraelského lidu“(Lk 2,29-32). Hořící svíce v našich rukou představují naši odevzdanost být světlem pro všechny lidi kolem nás, vydávat sám sebe pro dobro druhých. Symbolem je právě tato hořící svíce, která sama sebe stravuje, aby přinesla světlo do temnot.

vložil 6. února 2017, 11:07
v kategorii Fotogalerie